• Dlaczego warto zostać policjantem?
          • Dlaczego warto zostać policjantem?

          • Myślałeś o swojej przyszłości? Zostań lubuskim policjantem!

            O każdej porze dnia i nocy lubuscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu. Jeśli ten szczególny rodzaj misji wobec społeczeństwa budzi Twoje zainteresowanie – nie czekaj. Złóż wymagane dokumenty i rozpocznij rekrutację, by za jakiś czas móc wypowiedzieć słowa roty ślubowania i zostać policjantem. W tej formacji każdy znajdzie miejsce dla siebie, wykorzystując swoje predyspozycje, wykształcenie czy umiejętności. Wszystko po to, aby służyć innym, jednocześnie realizując hasło: „Pomagamy i Chronimy”.

            Służba w Policji to wyzwanie, a jednocześnie ciekawa perspektywa i możliwość realizacji zadań, których myślą przewodnią jest pomoc drugiemu człowiekowi. Słowa z policyjnego ślubowania: „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..."to credo policyjnej służby, z którym lubuscy stróże prawa poprzez swój profesjonalizmi zaangażowanie zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu. Bez wątpienia jest to ciekawa służba, w której każdy może znaleźć swoje miejsce.Miejsce, gdzie umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poczucie bezpieczeństwaw społeczeństwie. Możesz służyć jako policjant służby prewencyjnej, kryminalnejczy dochodzeniowo – śledczej, dbać o bezpieczeństwo na drogach, pracować z dziećmii młodzieżą jako profilaktyk czy zwalczać przestępczość i pomagać jej ofiarom. Ale to tylko niektóre, możliwe drogi, które można obrać decydując się na służbę w szeregach Policji.Z pewnością to wymagająca misja, która może kosztować wiele wyrzeczeń - nie tylko samych policjantów, ale i ich rodzin. To także gwarancja realizowania swoich pasji, którąjest pomoc innym i zwalczanie wszelkich mechanizmów przestępczych.

            W lubuskim garnizonie służy ponad 2,6 tysiąca funkcjonariuszy, którzy o każdej porze dniai nocy czuwają nad bezpieczeństwem, pomagając innym i reagując na przejawy łamania prawa. Zainteresowanie służbą w Policji rośnie. To widać w liczbie chętnychi zmniejszających się w szybkim tempie wolnych miejscach. To ważna informacjadla Lubuszan, których bezpieczeństwa strzeże coraz więcej policjantów.

            Aktualne informacje dotyczące rekrutacji do służby znajdziesz w zakładce „służba w Policji” lub uzyskasz pod numerem telefonu 797 800 880.

             

            Więcej:

            https://lubuska.policja.gov.pl/go/prac/dlaczego-warto-zostac-p/21802,Dlaczego-warto-zostac-policjantem.html

          • AJP z wizytą w naszej szkole

          • W dniu  20 kwietnia w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z Panią prof. AJP dr Małgorzatą Trocką, wiceprezes SKwP w Gorzowie Wielkopolskim, na temat kształcenia w zawodzie ksiegowego. Pani Profesor przedstawiła  tegorocznym absolwentom kierunki kształcenia ,które oferuje AJP w Gorzowie Wlkp. Spotkanie zorganizowało Koło Młodego Księgowego wraz z opiekunem P. Izabelą Anioł.

          • Wycieczka do Włoch

          • NW minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły zwiedzili Italię. W ramach szkolnej wycieczki  udało się dotrzeć do fantastycznych miejsc śladami historii. Odwiedziliśmy Weronę, Wenecję oraz lazurowe jezioro Garda. To tutaj oddawaliśmy się pieszym wędrówkom i mogliśmy podziwiać malowniczy krajobraz. Nasza wycieczka okazała się wspaniałą przygodą. Na początek udaliśmy się do  Werony. Historia Romea i Julii to tylko początek ciekawych opowieści naszej Pani przewodnik o tym niesamowitym mieście. Następnie  odwiedziliśmy średniowieczny zamek Scaligerich w miejscowości Sirmione. Ta urokliwa mieścina położona nad jeziorem Garda skradła serca naszych uczniów i opiekunów.  Tego dnia korzystaliśmy z pięknej pogody i możliwości zjedzenia włoskich lodów. W Sirmione dotarliśmy do willi Marii Callas- greckiej śpiewaczki operowej o międzynarodowej sławie. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był dzień spędzony w Wenecji. Miejsca tego nie da się opisać w dwóch zdaniach. Plac Św. Marka zrobił na nas ogromne wrażenie. To w tym mieście można było pospacerować wąskimi uliczkach, a wolnej chwili napić się dobrej kawy i zjeść tiramisu. Chętni uczestnicy popłynęli na pobliską wyspę Lido- to tam można było zrelaksować się na piaszczystej plaży. Zdecydowanie Włochy mają dużo do zaoferowania: język, kultura, świat mody i wyśmienita kuchnia.  Z pewnością przepiękne wrażenia na długo pozostaną w naszych sercach.owa galeria Wycieczka do Włoch została dodana do albumu fotograficznego.

             

          • Koło Młodego Księgowego

          • W dniu 04.04.2023 roku członkowie Koła Młodego Księgowego z klasy 4A5 oraz uczniowie klasy 4B5 wraz z opiekunem koła Panią Izabelą Anioł uczestniczyli w ciekawych  wykładach na temat ,,Etyka w rachunkowości" oraz ,,Zawód biegłego rewidenta". Wykłady poprowadzili dla nas  biegli rewidenci Pan Tomasz Włodarczak oraz Pan Franciszek Plichta.

        • POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY
          • POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

          • Międzynarodowa wymiana uczniów jest niezwykle interesująca. Taką możliwość otrzymali w marcu uczniowie Ekonomika. Od wielu lat podtrzymujemy tradycję wymiany w ramach współpracy ze szkołą we Frankfurcie nad Odrą. W tym roku szkolnym spotkanie młodzieży polsko- niemieckiej odbyło się w naszej szkole pod hasłem "Sport i zdrowy tryb życia jako czynniki integrujące młode pokolenie". Do udziału w projekcie zostali zaproszeni uczniowie oraz nauczyciele. Uczestnicy wymiany brali udział w zajęciach rekreacyjnych, grach, rozwiązywali quizy w zespołach oraz próbowali swoich sił wykorzystując znajomości języków obcych. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Nie zabrakło polskiego, wspólnie zjedzonego zdrowego śniadania. Organizacja wymiany polsko- niemieckiej przyniosło szereg pozytywnych efektów, m.in. motywacja do nauki języka niemieckiego, poznanie kultury niemieckiej. Projekt został zrealizowany ze wsparciem Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży Pro Europa Viadrina. Do zobaczenia niebawem we Frankfurcie:)

                                                                                                                                                  tekst: Magdalena Wójcik